Półkolonia "Tropiciele Zagadek" Muzeum Wsi Radomskiej

Drodzy Rodzice ! Wakacje 2020 będą inne niż do tej pory, ale czy to znaczy że mają być mniej ciekawe? My zrobimy  wszystko żeby były wyjątkowe!. Kwarantanna wszystkim dała się we znaki a najbardziej dzieciom, pozbawionym kontaktu z rówieśnikami, postaramy się aby nagromadzona energia znalazła zdrowy i kreatywny upust w trakcie półkolonii. Od lat zajmujemy się organizowaniem wypoczynku wakacyjnego dla dzieci i młodzieży w tym roku oprócz doświadczenia dołożymy wszelkich starań żeby dostosować się do wymagań Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa  Edukacji  dotyczących bezpieczeństwa dzieci w trakcie wypoczynku zorganizowanego. Proponujemy sprawdzone i bezpieczne miejsce w Muzeum Wsi Radomskiej. Półkolonia będzie odbywała się w małych grupach. W programie będziemy zwracali uwagę dzieciom na częste mycie i dezynfekowanie rąk. Zapraszamy do udziału w półkolonii i mamy nadzieję że staniemy na wysokości zadania i nasi najwspanialsi mali klienci wrócą szczęśliwi, wypoczęci i zdrowi. Zapewniamy higieniczne warunki i  środki do dezynfekcji oraz odosobnione miejsce jakim jest teren muzeum.

Tropiciele Zagadek to oferta  przeznaczona dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. W tym roku naszych Tropicieli Zagadek zapraszamy do udziału w  tropieniu przygód opisanych w pamiętniku pradziadka Antoniego, które zaczęły się od czasu zamieszkania w dawnym dworze, który obecnie znajduje sie na terenie Muzeum Wsi Radomskiej. Pradziadek Antoni pozostawił po sobie wiele zagadkowych  listów, które ukrył na terenie całego muzeum. Tropiciele w czasie trwania półkolonii będą tropili i odnajdywali tajemnicze listy Antoniego, które na koniec doprowadzą do odkrycia miejsca w którym ukryty jest Skarb Pradziadka, ale to nie wszystko jesli chodzi o atrakcje na naszej półkolonii. W czasie 10 dniowego  turnusu dzieci będą brały udział w 2 lekcjach muzealnych prowadzonych przez pracowników muzeum. W programie jest również  zwiedzanie muzeum z przewodnikiem, a szczególnie zagrody ze zwierzątkami.  Będziemy codziennie korzystali z jedynego w swoim rodzaju  ludowego placu zabaw  znajdującego się na terenie muzeum, nauczymy się zbierać lecznicze zioła i poznamy ich zastosowanie w medycynie ludowej. Dodatkiem do arcyciekawego programu jest pyszne jedzonko, które gotują dla nas Panie z firmy "Kubuś", dzieci będą otrzymywały posiłki w opakowaniach jednorazowych!

PLAN PÓŁKOLONII:

- "Baloniada" czyli wodny zbijak,

- "Eksperymenty naukowe" czyli przygotowanie kolorowych slime oraz ciastoliny

- "Top Szef" czyli konkurs na najładniejszy i najsmaczniejszy deser owocowy,

- "Mam Talent"- pokaz talentów,

- Olimpiada na wesoło czyli dyscypliny sportowe o których nikomu  nawet się nie śniło!,

- Ognisko z kiełbaskami,

- "Bal Przebierańców"

- Urodziny półkolonisty czyli  impreza urodzinowa półkolonii z tortem, balonami i czapeczkami urodzinowymi, przecież każdy lubi urodziny  więc będą animacje urodzinowe i malowanie buziek!, a dodatkowo w trakcie kolonii dbamy o sprawność i kondycję, czyli codzienne rozgrzewki sportowe  a także spacery , rozgrywki sportowe i dbanie o higienę i porządek.

PONADTO NIE ZABRAKNIE:

 - gier i zabaw terenowych: podchody, szukanie słodkich skarbów,

- zajęć tanecznych, teatralnych oraz plastycznych,

- zajęć przyrodniczych i kreatywnych jak: las w słoiku czyli wykonanie własnego leśnego ogródka oraz suszenie ziółek na zimę ( każde dziecko ususzy swój bukiet leśnego zdrowia).

- wszystkie nasze zabawy będą dokumentowane w formie zdjęć i filmów, które będą przypominać te niezapomniane chwile.

Zapraszamy do zapisów! Emocje i zabawa gwarantowane!

Pobyt dzieci na terenie MWR od godz.7.00-17.00. Opiekunowie przywożą dzieci do muzeum do godziny 8.30 we własnym zakresie  i sami odbierają do godz.17.00. W przypadku, gdy dziecko odbiera inna osoba niż rodzic konieczne jest upoważnienie pisemne wystawione przez rodzica z danymi osoby upoważnionej. Na półkolonie należy zabrać obuwie na zmianę i wygodne ubranie dostosowane do pogody oraz nakrycie głowy.
W cenie półkolonii jest całodzienne wyżywienie ( śniadanie, obiad, podwieczorek), opieka wykwalifikowanej kadry - 1 opiekun na 15 dzieci i kierownik turnusu, materiały do zajęć, 2 lekcje muzealne, ubezpieczenie NNW 10.000zł. Na zakończenie półkolonii dzieci otrzymają dyplom- certyfikat pradziadka i gadżet Pinezki.

UWAGA! Dla dzieci ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi istnieje możliwość wykupienia diety bezglutenowej lub innej za dodatkową opłatą w wysokości 100zł za turnus.

TERMINY TURNUSÓW:

I turnus - 06.07 - 17.07.2020
II turnus - 20.07 - 31.07.2020
III turnus - 03.08 - 14.08.2020
IV turnus - 17.08 - 28.08.2020

Cena za turnus wynosi 950zł. W przypadku rodzeństwa na drugie dziecko obowiązuje zniżka 100zł.

W cenie zapewniamy:

  • dużą sala z wyjściem na taras
  • ognisko, lekcje muzealne
  • pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, podwieczorek w jednorazowych opakowaniach)
  • opieka wykwalifikowanej kadry w godzinach 7.00-17.00
  • zróżnicowany plan zajęć (codziennie inne atrakcje)
  • materiały do zajęć
  • ubezpieczenie NNW

Warunkiem zapisania na listę uczestników jest wypełnienie formularza kontaktowego, wypełnienie dokumentów kolonijnych i wpłata zaliczki w kwocie 200 zł na konto BGŻ 19 1600 1462 1817 4458 3000 0001 Studio Edukacji i Organizacji Imprez. Dokumenty kolonijne znajdują się w zakładce lato/zima na półstronie do wyboru półkolonie, kolonie, obozy w niebieskich polach na górze: umowa (2 egzemplarze), karta kwalfikacyjna, warunki uczestnictwa (2egzemplarze). Dokumenty trzeba pobrać i podpisać. Przyjmujemy dokumenty tylko w formie elektronicznej czyli skan wysłany na maila.

,,Pinezka". ( Mozna dokonywać wpłat ratalnie po uzgodnieniu z organizatorem). Prosimy o wpłacenie zaliczki w ciągu 7 dni od przesłania do nas formularza zgłoszeniowego. W przeciwnym razie dziecko może zostać skreślone z listy uczestników.
Dokonując wpłaty na konto należy przy każdym przelewie wpisywać IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA, rodzaj kolonii lub półkolonii, turnus (numer i data), np: Anna Kowalska, półkolonia MWR turnus I (25.06-06.07). Po dokonaniu płatności (zaliczki oraz wpłaty końcowej) należy wysłać potwierdzenie transakcji na adres biuro@pinezka.edu.pl.

Dzieci, które przyjmują regularnie leki, zobowiązane są posiadać informację od lekarza o sposobie ich przyjmowania. Rodzice na życzenie mogą otrzymać fakturę oraz zaświadczenie o zgłoszeniu wypoczynku w Kuratorium w formie pisemnej do odbioru w biurze Pinezki.

DO ODBIORU DZIECKA PRZEZ OSOBĘ TRZECIĄ (DZIADKÓW, ZNAJOMYCH ITP.)KONIECZNE JEST UPOWAŻNIENIE PISEMNE! W PRZYPADKU BRAKU TAKIEGO DOKUMENTU WYCHOWAWCA MOŻE ODMÓWIĆ WYDANIA DZIECKA!

INFORMACJA DOTYCZĄCA FAKTURY ZA WYPOCZYNEK DZIECKA-PROSIMY O PRZESYŁANIE ZAPOTRZEBOWANIA NA FAKTURĘ DROGĄ MAILOWĄ (e-mail: biuro@pinezka.edu.pl). W MAILU NALEŻY PODAĆ DANE OSOBY, NA KTÓRĄ MA BYĆ WYSTAWIONA FAKTURA ORAZ JEJ TREŚĆ. CZAS OCZEKIWANIA NA FAKTURĘ-DO 7 DNI. FAKTURĘ WYSTAWIAMY TYLKO I WYŁĄCZNIE W CIĄGU MIESIĄCA OD UDZIAŁU DZIECKA W WYPOCZYNKU. UWAGA! ABY ORZYMAĆ FAKTURĘ POTRZEBNE SĄ PARAGONY, KTÓRE OTRZYMALIŚĆIE PAŃSTWO PRZY WPŁACIE GOTÓWKOWEJ.
 

W PRZYPADKU NIEZEBRANIA 50%  UCZESTNIKÓW TURNUSU, ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO ODWOŁANIA TURNUSU. RODZICE ZAPISANYCH DZIECI ZOSTANĄ O TYM POINFORMOWANI TELEFONICZNIE .

Więcej informacji pod numerem:
698 730 047 Małgorzata Kłosiewicz
697 905 011  Biuro Pinezka / nr kontaktowy w sprawie półkolonii

KONTAKT TELEFONICZNY WYŁĄCZNIE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ. 10.00-18.00! BIURO CZYNNE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ. 15.00-17.00!

FORMULARZ ZGŁOSZENIA
 

ZOBACZ ZDJĘCIA Z POPRZEDNIEJ KOLONII