Półkolonia "Tropiciele Zagadek" Muzeum Wsi Radomskiej

 Tropiciele Zagadek to oferta  przeznaczona dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. W tym roku naszych Tropicieli Zagadek zapraszamy do udziału w  tropieniu przygód opisanych w pamiętniku pradziadka Antoniego, które zaczęły się od czasu zamieszkania w dawnym dworze, który obecnie znajduje sie na terenie Muzeum Wsi Radomskiej. Pradziadek Antoni pozostawił po sobie wiele zagadkowych  listów, które ukrył na terenie całego muzeum. Tropiciele w czasie trwania półkolonii będą tropili i odnajdywali tajemnicze listy Antoniego, które na koniec doprowadzą do odkrycia miejsca w którym ukryty jest Skarb Pradziadka, ale to nie wszystko jesli chodzi o atrakcje na naszej półkolonii. W czasie 10 dniowego  turnusu dzieci będą brały udział w 2 lekcjach muzealnych prowadzonych przez pracowników muzeum. W programie jest również  zwiedzanie muzeum z przewodnikiem, a szczególnie zagrody ze zwierzątkami.  Będziemy codziennie korzystali z jedynego w swoim rodzaju  ludowego placu zabaw  znajdującego się na terenie muzeum, nauczymy się zbierać lecznicze zioła i poznamy ich zastosowanie w medycynie ludowej. Nauczymy sie robić kolorowe slimy i ciastoliny, czyli to co dzieci lubią najbardziej. Czekają na nas niesamowite podchody w terenie, nauka robienia wielkich baniek mydlanych i skręcania balonów oraz  dzień Małego Mistrza Kuchni, czyli deserowe  popisy kulinarne. Tradycyjnie nie zabraknie także ogniska  z kiełbaskami, malowania w terenie oraz zabaw  podwórkowych z  dawnych czasów,  kiedy nie było smartfonów. Ponadto wiele innych ciekawych zajęć, z których znane są pinezkowe półkolonie. Dodatkiem do arcyciekawego programu jest pyszne jedzonko, które gotują dla nas Panie z firmy "Kubuś".


Pobyt dzieci na terenie MWR od godz.7.00-17.00. Opiekunowie przywożą dzieci do muzeum do godziny 8.30 we własnym zakresie  i sami odbierają do godz.17.00. W przypadku, gdy dziecko odbiera inna osoba niż rodzic konieczne jest upoważnienie pisemne wystawione przez rodzica z danymi osoby upoważnionej. Na półkolonie należy zabrać obuwie na zmianę i wygodne ubranie dostosowane do pogody oraz nakrycie głowy.
W cenie półkolonii jest całodzienne wyżywienie ( śniadanie, obiad, podwieczorek), opieka wykwalifikowanej kadry - 1 opiekun na 15 dzieci i kierownik turnusu, materiały do zajęć, 2 lekcje muzealne, ubezpieczenie NNW 10.000zł. Na zakończenie półkolonii dzieci otrzymają dyplom- certyfikat pradziadka i gadżet Pinezki.

UWAGA! Dla dzieci ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi istnieje możliwość wykupienia diety bezglutenowej lub innej za dodatkową opłatą w wysokości 100zł za turnus.

 

TERMINY TURNUSÓW:

I turnus - 06.07 - 17.07.2020
II turnus - 20.07 - 31.07.2020
III turnus - 03.08 - 14.08.2020
IV turnus - 17.08 - 28.08.2020

Cena za turnus wynosi 850zł. W przypadku rodzeństwa na drugie dziecko obowiązuje zniżka 50zł.

W cenie zapewniamy:

  • dużą sala z wyjściem na taras
  • ognisko, lekcje muzealne
  • pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, podwieczorek)
  • opieka wykwalifikowanej kadry w godzinach 7.00-17.00
  • zróżnicowany plan zajęć (codziennie inne atrakcje)
  • materiały do zajęć
  • ubezpieczenie NNW

Warunkiem zapisania na listę uczestników jest wypełnienie formularza kontaktowego, wypełnienie dokumentów kolonijnych i wpłata zaliczki w kwocie 200 zł na konto BGŻ 19 1600 1462 1817 4458 3000 0001 Studio Edukacji i Organizacji Imprez ,,Pinezka". ( Mozna dokonywać wpłat ratalnie po uzgodnieniu z organizatorem). Prosimy o wpłacenie zaliczki w ciągu 7 dni od przesłania do nas formularza zgłoszeniowego. W przeciwnym razie dziecko może zostać skreślone z listy uczestników.
Dokonując wpłaty na konto należy przy każdym przelewie wpisywać IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA, rodzaj kolonii lub półkolonii, turnus (numer i data), np: Anna Kowalska, półkolonia MWR turnus I (25.06-06.07). Po dokonaniu płatności (zaliczki oraz wpłaty końcowej) należy wysłać potwierdzenie transakcji na adres biuro@pinezka.edu.pl.

Dzieci, które przyjmują regularnie leki, zobowiązane są posiadać informację od lekarza o sposobie ich przyjmowania. Rodzice na życzenie mogą otrzymać fakturę oraz zaświadczenie o zgłoszeniu wypoczynku w Kuratorium w formie pisemnej do odbioru w biurze Pinezki.

DO ODBIORU DZIECKA PRZEZ OSOBĘ TRZECIĄ (DZIADKÓW, ZNAJOMYCH ITP.)KONIECZNE JEST UPOWAŻNIENIE PISEMNE! W PRZYPADKU BRAKU TAKIEGO DOKUMENTU WYCHOWAWCA MOŻE ODMÓWIĆ WYDANIA DZIECKA!

INFORMACJA DOTYCZĄCA FAKTURY ZA WYPOCZYNEK DZIECKA-PROSIMY O PRZESYŁANIE ZAPOTRZEBOWANIA NA FAKTURĘ DROGĄ MAILOWĄ (e-mail: biuro@pinezka.edu.pl). W MAILU NALEŻY PODAĆ DANE OSOBY, NA KTÓRĄ MA BYĆ WYSTAWIONA FAKTURA ORAZ JEJ TREŚĆ. CZAS OCZEKIWANIA NA FAKTURĘ-DO 7 DNI. FAKTURĘ WYSTAWIAMY TYLKO I WYŁĄCZNIE W CIĄGU MIESIĄCA OD UDZIAŁU DZIECKA W WYPOCZYNKU.
 

W PRZYPADKU NIEZEBRANIA 50%  UCZESTNIKÓW TURNUSU, ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO ODWOŁANIA TURNUSU. RODZICE ZAPISANYCH DZIECI ZOSTANĄ O TYM POINFORMOWANI TELEFONICZNIE .

Więcej informacji pod numerem:
698 730 047 Małgorzata Kłosiewicz
697 905 011  Biuro Pinezka / nr kontaktowy w sprawie półkolonii

KONTAKT TELEFONICZNY WYŁĄCZNIE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ. 10.00-18.00! BIURO CZYNNE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ. 15.00-17.00!

FORMULARZ ZGŁOSZENIA
 

ZOBACZ ZDJĘCIA Z POPRZEDNIEJ KOLONII