Moja Pierwsza Magiczna Kolonia- Czarniecka Góra
Pensjonat Zosieńka

Uwaga! Zmiana miejsca!

ZBIÓRKA NA WYJAZD CZARNIECKIEJ GÓRY- GODZ. 10.00, PARKING PRZED CENTRUM HANDLOWYM PRZY STRUGA 6OC! POWRÓT OK. 17.00!

Drodzy Rodzice! Informujemy, że ze względu na zmianę miejsca kolonii z Garbatki Letnisko, którą planowaliśmy konstuując program,  na Czarniecką Górę nasz program uległ zmianie. Główna zmiana to codzienne korzystanie  z krytej pływalni, co jest bardzo atrakcyjne dla dzieci, ale zabiera około 2,5 godziny (od 15.00 do 17.30) ,więc zajęcia programowe planowane w tym czasie z tego powodu muszą ulec zmianie! Mam nadzieję, że nie wpłynie to na atrakcyjność naszej kolonii a wręcz przeciwnie- podniesie jej walory edukacyjno zdrowotne.

 Jest to kolonia dedykowana dzieciom w wieku od 7 do 12 lat. Zmieniamy w tym roku miejsce pierwszej kolonii na pełną atrakcji Czarniecka Górę, a mieszkać będziemy w pensjonacie Zosieńka. Czarniecka Góra  to mała i piękna  miejscowość u podnóża Gór Świętokrzyskich, dawne uzdrowisko znane z mineralnej wody i mikroklimatu, co zostało do dzisiaj. Nasz pensjonat położony jest w lesie, jest ogrodzony, wyposażony w plac zabaw, jest to miejsce bezpieczne i ładne i zadbane. Pokoje 2,3,4 osobowe, nie wszystkie z łazienkami, ale w każdym jest umywalka. Duża łazienka z prysznicami i toaletami jest na korytarzu. Niedaleko ośrodka jest Świętokrzyskie Centrum Rehabilitacji dla dzieci z krytą pływalnią (woda niechlorowana tylko ozonowana), mogą się w niej kąpać alergicy. Z basenu będziemy korzystać codziennie, oczywiście pod opieką ratownika, dlatego prosimy o zabranie czepków,  kostiumów i obuwia na basen.

 

W trakcie pobytu planowana jest również wycieczka  fakultatywna dla chętnych  (dodatkowo płatna 120 zł).  W programie wycieczki: 2 godzinny pobyt w Aquparku w Strawczynku (baseny, jakuzzi, rury, rwąca rzeka, wodospady wodne) oraz  około 3 godzin na Polanie Świętokrzyskiej, a tam  zwiedzanie Oceaniki -kompleksu wielkich akwariów 3000,000l wody z okazami fauny i flory wodnej z całego świata. Ponadto zwiedzanie Parku Miniatur i ekstremalna zabawa w parku linowym lub na placu zabaw. Te wszystkie atrakcje wzbogacą kolonię. 

Kolonia trwa od poniedziałku do piątku. W każdej kolonii weźmie udział około 30 uczestników, 2 opiekunów i 1 kierownik. Kolonia trwa 5 dni, tj. 4 noclegi. Wyjazd przewidziany jest na godzinę 11.00 w poniedziałek, powrót około godziny 17.00 w piątek. Codziennie dzieci otrzymają: śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Zaczynamy kolonię od obiadu i  kończymy na obiedzie.

Program tegorocznej pierwszej kolonii jest bardzo atrakcyjny i różnorodny. A co nas czeka w te wakacje?
 Mogę zdradzić, że każdy dzień będzie inny, dodatkowo codziennie pobyt na krytej pływalni z nauką pływania dla chętnych. Obowiązkowe przybory kąpielowe (kostium, klapki, czepki).

Otóż pierwszego dnia zaraz po zakwaterowaniu w pokojach i rozpakowaniu walizek udamy się na  obiad i poszukiwanie tajemniczej księgi schowanej przez Czarodzieja Krystiana, mieszkającego tutaj w dawnych czasach. Z tej księgi  dowiemy się jaki jest plan naszej kolonii dzień po dniu i co nas czeka.


Dzień 1

Poszukiwacze zagadek i tajemnic  (poszukiwania  ukrytej księgi z mapą). Wieczorem ognisko zapoznawcze z piosenkami i gitarą.


Dzień 2

Mistrzowie sportu i sceny (zajęcia tenisowe i taneczne ). Ponadto olimpiada na wesoło, baloniada, pokaz układu tanecznego, konkurs ,,Mam Talent", zabawa "Walka Tytanów". Wieczorem dyskoteka.

Dzień 3

Eksperymenty i magiczne mikstury zapachowe.  Poznajemy zioła, szukamy ich na łące i  tworzymy własny zielnik-Pracownia Naukowca. Wykonujemy slimy, ciastolinę, wyruszamy na poszukiwanie słodkich skarbów. Wieczorem ,,Randka w ciemno".


Dzień 4 

Master Szef- zajęcia kulinarne-przygotowanie deserków z owocami sezonowymi. Ponadto rozmowa na temat zdrowego odżywiania. Po południu Dzień  Hand Made, czyli zrób to sam (malowanie na koszulkach, krajobraz w słoiku i wakacyjne gadżety), a wieczorem ognisko i  Pidżama Party.


Dzień 5

Wycieczka do kina letniego, ponadto podchody w terenie z podziałem na grupy.  Zakończenie kolonii ( każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom i nagrodę); powrót do domu około 17.00

 

Ponadto nie zabraknie:

-gier i zabaw terenowych: podchody, szukanie ukrytych skarbów, zawody grupowe "Potyczki Tytanów",
-gier i zabaw sportowych: Olimpiada na wesoło, rozgrywki w piłkę plażową,
-zabaw  animacyjno- integracyjnych: ogniska, Baloniada, dyskoteki, zabawy świetlicowe, bal przebierańców, bal pidżamowy, Mam Talent, Randka w ciemno, Jaka to melodia?.

Zapraszamy serdecznie! Emocje i zabawa gwarantowane!

 

TERMINY TURNUSÓW:

I turnus: 08.07-12.07.2019-BRAK MIEJSC

II turnus: 15.07-19.07.2019

 

Cena za turnus wynosi 750 zł. Zniżka -5% (dla stałych klientów lub w przypadku rodzeństwa na drugie dziecko). W przypadku zapisu dziecka na więcej niż jeden turnus, na drugi turnus zniżka 5 %. Zniżki się nie łączą!

 

W cenie zapewniamy:

  • 4 noclegi w ośrodku Zosieńka
  • pełne wyżywienie (codziennie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja)
  • przejazd autokarem
  • realizacja programu ( w tym bilety wstępu, materiały warsztatowe)
  • opiekę ratownika na kąpielisku
  • ubezpieczenie NNW 10.000
  • NOWOŚĆ! pinezkowy gadżet-czapeczka!

 

Warunkiem zapisania na listę uczestników jest wypełnienie formularza kontaktowego  lub zapisanie uczestnika w biurze w Radomiu ul.Struga 60c), wypełnienie dokumentów kolonijnych i wpłata zaliczki w kwocie 200 zł na konto BGŻ 19 1600 1462 1817 4458 3000 0001 Studio Edukacji i Organizacji Imprez ,,Pinezka", pozostała kwotę należy wpłacić do 30.06.2019 ( Mozna dokonywać wpłat ratalnie po uzgodnieniu z organizatorem).
Dokonując wpłaty na konto należy przy każdym przelewie wpisywać IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA, rodzaj kolonii lub półkolonii, turnus (numer i data), np: Anna Kowalska, półkolonia MWR turnus I (25.06-06.07). Po dokonaniu płatności (zaliczki oraz wpłaty końcowej) należy wysłać potwierdzenie transakcji na adres biuro@pinezka.edu.pl.


Przed wypoczynkiem będą organizowane spotkania dla dzieci i uczestników. Dzieci, które przyjmują regularnie leki, zobowiązane są posiadać informację od lekarza o sposobie ich przyjmowania. Rodzice na życzenie mogą otrzymać fakturę oraz zaświadczenie o zgłoszeniu wypoczynku w Kuratorium w formie pisemnej do odbioru w biurze Pinezki.

W PRZYPADKU NIEZEBRANIA 50%  UCZESTNIKÓW TURNUSU, ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO ODWOŁANIA TURNUSU. RODZICE ZAPISANYCH DZIECI ZOSTANĄ O TYM POINFORMOWANI TELEFONICZNIE .
 

Więcej informacji pod numerem:
698 730 047 Małgorzata Kłosiewicz
697 905 011  Biuro Pinezka / nr kontaktowy w sprawie półkolonii

KONTAKT TELEFONICZNY WYŁĄCZNIE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ. 10.00-18.00! BIURO CZYNNE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ.15.00-17.00!

PROSIMY O POBRANIE DOKUMETÓW, KTÓRE WYŚWIETAJĄ SIĘ PO WYPEŁNIENIU FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO. Dokumentów nie wysyłamy mailowo.
 

FORMULARZ ZGŁOSZENIA

ZOBACZ ZDJĘCIA Z POPRZEDNIEJ KOLONII