KOLONIA BLISKO DOMU

KOLONIA BLISKO DOMU - CZARNIECKA GÓRA

Drodzy Rodzice ! Wakacje 2020 będą inne niż do tej pory, ale czy to znaczy że mają być mniej ciekawe? My zrobimy  wszystko żeby były wyjątkowe!. Kwarantanna wszystkim dała się we znaki a najbardziej dzieciom, pozbawionym kontaktu z rówieśnikami, postaramy się aby nagromadzona energia znalazła zdrowy i kreatywny upust w trakcie kolonii. Od lat zajmujemy się organizowaniem wypoczynku wakacyjnego dla dzieci i młodzieży w tym roku oprócz doświadczenia dołożymy wszelkich starań żeby dostosować się do wymagań Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa  Edukacji  dotyczących bezpieczeństwa dzieci w trakcie wypoczynku zorganizowanego. Proponujemy sprawdzone i bezpieczne miejsce w Czarneckiej Górze pensjonat Zosieńka, jest to miejsce odosobnione a w pensjonacie będzie zakwaterowana tylko nasza kolonia. Nie przewidujemy wycieczek ani kontaktu z innymi osobami. Z pływalni tez będziemy korzystali z godziny wyznaczonej tylko dla naszej grupy.  Zapraszamy do udziału w kolonii i mamy nadzieję że staniemy na wysokości zadania i nasi najwspanialsi mali klienci wrócą szczęśliwi, wypoczęci, zdrowi i odporniejsi ponieważ w Czarnieckiej Górze klimat służy małym i dużym ze względu na otaczające lasy jodłowo sosnowe.

Naszą stałą bazą jest  pensjonat "Zosieńka" położony na leśnej polanie. Czarniecka Góra  to mała   miejscowość u podnóża Gór Świętokrzyskich, dawne uzdrowisko znane z mikroklimatu, co zostało do dzisiaj. Nasz pensjonat położony jest w lesie, jest ogrodzony, wyposażony w plac zabaw, jest to miejsce bezpieczne, ładne i zadbane. Jedzonko jak u babci, domowe i pyszne! Pokoje są 2 osobowe. Przy wejściach do  budynku, stołówki i pokoi będą ustawione pojemniki z płynem dezynfekcyjnym. W programie będziemy zwracali uwagę dzieciom na częste mycie i dezynfekowanie rąk Nie we wszystkich pokojach jest łazienka, ale w każdym jest umywalka. Duża łazienka z prysznicami i toaletami jest na korytarzu, dla dziewczynek i dla chłopców oddzielnie. Niedaleko ośrodka jest Świętokrzyskie Centrum Rehabilitacji dla dzieci z krytą pływalnią (woda niechlorowana tylko ozonowana), mogą się w niej kąpać alergicy. Z basenu będziemy korzystać codziennie, oczywiście pod opieką ratownika, dlatego prosimy o zabranie czepków,  kostiumów i obuwia na basen!

Kolonia trwa od poniedziałku do piątku. Kolonia trwa 5 dni, tj. 4 noclegi. Codziennie dzieci otrzymają: śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Zaczynamy kolonię od obiadu i  kończymy na obiedzie.

I turnus: 13.07.2020-17.07.2020 (od 7 do 12 lat) cena: 790zł

II turnus: 20.07.2020-24.07.2020 (od 7 do 12 lat) cena: 790zł

III turnus: 25.07.2020-31.07.2020 (od 12 do 16 lat) cena: 890zł

Program tegorocznej kolonii blisko domu jest bardzo atrakcyjny i różnorodny. A co nas czeka w te wakacje?
Mogę zdradzić, że każdy dzień będzie inny, dodatkowo codziennie pobyt na krytej pływalni z nauką pływania dla chętnych. Obowiązkowe przybory kąpielowe (kostium, klapki, czepki).

Program kolonii:

W programie kolonii  zapewniamy 5 niesamowitych dni w których czekają na Was przygody i niespodzianki. W tym roku proponujemy w naszym programie zajęcia rozwijające emocje i sprawność ruchową dziecka, tak bardzo potrzebne w obecnym czasie. Zajęcia i zabawy nastawione na rozwój relacji społecznych i współpracy w grupie. Rozwijamy pozytywne i optymistyczne myślenie oraz umiejętności pokojowego rozwiązywania problemów. W trakcie warsztatów pokazujemy dzieciom jak destrukcyjny wpływ na ich osobowość ma tłumiona agresja którą można rozładować w sposób twórczy i pożyteczny. Dlatego przygotowaliśmy:

- dla dzieci zajęcia: Ogród Dźwięków, zajęcia dramowe oraz warsztaty integracyjno - animacyjne,

- dla młodzieży warsztaty bębniarskie, zajęcia dramowe oraz warsztaty integracyjno - animacyjne.

I i II TURNUS:

- "Ogród dzwięków" - zajęcia oparte na warsztatach bębniarskich i instrumentach perkusyjnych skierowane do najmłodszych - tu każdy może swobodnie doświadczyć dźwięku poprzez zabawę i swobodne testowanie mis nepalskich i gongów. Instruktor będzie czuwał nad dziećmi, pokazując im, że dzwięk można nie tylko usłyszeć, ale też...zobaczyć. Warsztaty otwierają kreatywność i swobodę wyrażania emocji poprzez grę na bębnach i wspólne muzykowanie. Warsztaty poprowadzą muzycy ze Studia Instrumentów Etnicznych.

 

- Zajęcia dramowe 

 

- Warsztaty integracyjno - animacyjne

 

- "Mistrz Pływacki" czyli zajęcia pływackie dla chętnych i zabawy wodne na krytej pływalni,

 

- "Wampiriada" - nocne poszukiwanie skarbów,

- "Balloniada" czyli  wodny zbijak,  

- "Top Szef" czyli konkurs na najładniejszy i najsmaczniejszy deser owocowy,

- "Mam Talent"- pokaz talentów,

- Olimpiada na wesoło czyli dyscypliny sportowe o których nikomu  nawet się nie śniło!,

- Ognisko z kiełbaskami,

- Pidżama Party,

- Urodziny kolonisty czyli  impreza urodzinowa kolonii z tortem, balonami i czapeczkami urodzinowymi, przecież każdy lubi urodziny  więc będą animacje urodzinowe i malowanie buziek!, a dodatkowo w trakcie kolonii dbamy o sprawność i kondycję, czyli codzienne rozgrzewki sportowe  a także spacery , rozgrywki sportowe i dbanie o higienę i porządek.

PONADTO NIE ZABRAKNIE:

- gier i zabaw terenowych: podchody, zawody grupowe "Potyczki Tytanów",

- gier i zabaw sportowych: rozgrywki w piłkę plażową,

- zabaw  animacyjno- integracyjnych: dyskoteki, zabawy świetlicowe, bal przebierańców, Randka w ciemno, Jaka to melodia.

- bedziemy zdobywać odznaki idiańskich wojownków: Odwaga, Wytrzymałość, Wstrzemięźliwość!

- wszystkie nasze zabawy będą dokumentowane w formie zdjęć i filmów, które będą przypominać te niezapomniane chwile.

III TURNUS:

- "Warsztaty bębniarskie" - Na uczestników będą czekały bębny z różnych stron świata (łącznie 30 instrumentów perkusyjnych: Djemby, congi, dun-duny). Instruktorzy zrealizują autorski program, podczas którego zaanimują warsztatowiczów, by zapoznali się z podstawami gry na bębnach i zagrali swoją pierwszą etiudę etno-muzyczną. W czasie warsztatu instrumenty są dostępne dla osób, które chcą samodzielnie spróbować swoich sił. Cykliczność warsztatu pozwala na pełne uczestnictwo w zajęciach wszystkich odbiorców. Gra na bębnach uwalnia emocje i sprawia, że dzwięk otwiera wyobraźnię i kreatywność. Zajęcia będą odbywały się w małych grupach. Warsztaty poprowadzą muzycy ze Studia Instrumentów Etnicznych.

- Zajęcia dramowe 

 

- Warsztaty integracyjno - animacyjne

 

- Kąpiele na krytej pływalni z możliwością wykupienia dodatkowych zajęć nauki pływania,

- Nocne podchody,

- Zajęcia sportowe,

- Gry terenowe,

- Ogniska z kiełbaskami,

- Dyskoteki,

- "Baloniada",

- "Olimpiada na wesoło",

- Gry i zabawy integracyjne

Zapraszamy do zapisów! Emocje i zabawa gwarantowane!

Przyjazd na kolonię w zakresie własnym około 70km od Radomia. Czarniecka Góra znajduje się 2km od Stomporkowa. Przyjazd: w godzinach od 10 do 12, wyjazd: od 14 do 16 ( zniżka na drugie dziecko- rodzeństwo 50 zł). Dla chętnych, którzy będą chcieli codziennie uczyć się pływać pod okiem trenera dodatkowa opłata 100zł.

W cenie zapewniamy:

  • 4 noclegi (I i II Turnus) oraz 6 noclegów (III Turnus) w ośrodku Zosieńka
  • pełne wyżywienie (codziennie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja)
  • realizacja programu (materiały do zajeć)
  • opiekę ratownika na kąpielisku
  • ubezpieczenie NNW 10.000

UWAGA! Dla dzieci ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi istnieje możliwość wykupienia diety bezglutenowej lub innej za dodatkową opłatą w wysokości 100zł za turnus.

Warunkiem zapisania na listę uczestników jest wypełnienie formularza kontaktowego, wypełnienie dokumentów kolonijnych i wpłata zaliczki w kwocie 200 zł na konto BGŻ 19 1600 1462 1817 4458 3000 0001 Studio Edukacji i Organizacji Imprez. Dokumenty kolonijne znajdują się w zakładce lato/zima na półstronie do wyboru półkolonie,kolonie,obozy w niebieskich polach na górze: umowa (2egzemplarze), karta kwalfikacyjna, warunki uczestnictwa (2 egzemplarze). Dokumenty trzeba pobrać i podpisać. Przyjmujemy dokumenty tylko w formie elektronicznej czyli skan wysłany na maila.

,,Pinezka", pozostała kwotę należy wpłacić do 30.06.2020 ( Mozna dokonywać wpłat ratalnie po uzgodnieniu z organizatorem). Prosimy o wpłacenie zaliczki w ciągu 7 dni od przesłania do nas formularza zgłoszeniowego. W przeciwnym razie dziecko moze zostać skreślone z listy uczestników.
Dokonując wpłaty na konto należy przy każdym przelewie wpisywać IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA, rodzaj kolonii lub półkolonii, turnus (numer i data), np: Anna Kowalska, półkolonia MWR turnus I (25.06-06.07). Po dokonaniu płatności (zaliczki oraz wpłaty końcowej) należy wysłać potwierdzenie transakcji na adres biuro@pinezka.edu.pl.


Przed wypoczynkiem będą organizowane spotkania dla dzieci i uczestników. Dzieci, które przyjmują regularnie leki, zobowiązane są posiadać informację od lekarza o sposobie ich przyjmowania. Rodzice na życzenie mogą otrzymać fakturę oraz zaświadczenie o zgłoszeniu wypoczynku w Kuratorium w formie pisemnej do odbioru w biurze Pinezki.

INFORMACJA DOTYCZĄCA FAKTURY ZA WYPOCZYNEK DZIECKA-PROSIMY O PRZESYŁANIE ZAPOTRZEBOWANIA NA FAKTURĘ DROGĄ MAILOWĄ (e-mail: biuro@pinezka.edu.pl). W MAILU NALEŻY PODAĆ DANE OSOBY, NA KTÓRĄ MA BYĆ WYSTAWIONA FAKTURA ORAZ JEJ TREŚĆ. CZAS OCZEKIWANIA NA FAKTURĘ-DO 7 DNI. FAKTURĘ WYSTAWIAMY TYLKO I WYŁĄCZNIE W CIĄGU MIESIĄCA OD UDZIAŁU DZIECKA W WYPOCZYNKU. UWAGA! ABY ORZYMAĆ FAKTURĘ POTRZEBNE SĄ PARAGONY, KTÓRE OTRZYMALIŚĆIE PAŃSTWO PRZY WPŁACIE GOTÓWKOWEJ.

W PRZYPADKU NIEZEBRANIA 50%  UCZESTNIKÓW TURNUSU, ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO ODWOŁANIA TURNUSU. RODZICE ZAPISANYCH DZIECI ZOSTANĄ O TYM POINFORMOWANI TELEFONICZNIE .
 

Więcej informacji pod numerem:
698 730 047 Małgorzata Kłosiewicz
697 905 011  Biuro Pinezka / nr kontaktowy w sprawie półkolonii

KONTAKT TELEFONICZNY WYŁĄCZNIE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ. 10.00-18.00! BIURO CZYNNE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ.15.00-17.00!

PROSIMY O POBRANIE DOKUMETÓW, KTÓRE WYŚWIETAJĄ SIĘ PO WYPEŁNIENIU FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO. Dokumentów nie wysyłamy mailowo.
 

FORMULARZ ZGŁOSZENIA

ZOBACZ ZDJĘCIA Z POPRZEDNIEJ KOLONII